Klimatyzacja w ciągniku - czy warto - Jaki ciągnik

Przejdź do treści

Klimatyzacja w ciągniku - czy warto

Artykuły > Maszyny rolnicze
Klimatyzacja w najnowszych wersjach ciągników rolniczych jest już standardowym wyposażeniem. Jednak w starszych wersjach nie zawsze ona występuje. Są jednak osoby, które decydują się na jej samodzielne dodanie. Jednak czy rzeczywiście warto jest posiadać klimatyzację w ciągniku rolniczym? Zdecydowana większość osób, która korzysta z klimatyzacji odpowie, że tak, warto. Zdecydowanie warto posiadać klimatyzację w swoim ciągniku rolniczym. Przede wszystkim istotne jest w jaki sposób użytkujemy ciągnik rolniczy oraz jakie ma on przeznaczenie. Jednak większość osób musi wykorzystywać go, kiedy na zewnątrz panują bardzo wysokie temperatury powietrza, na przykład w okresie żniw. To okres szczególnie ważny dla każdego rolnika. Jest to czas wytężonej pracy oraz wzmożonej aktywności fizycznej. Tym samym istotne jest, aby oszczędzać swój organizm w jak największym stopniu. Klimatyzacja z pewnością w tym pomoże. Przede wszystkim należy zwracać uwagę na to, że ciągnik rolniczy zbudowany jest w charakterystyczny sposób, posiadając cztery ściany ze szkła, które w żaden sposób nie chronią przed nadmierną jak i niską temperaturą powietrza, a wręcz przeciwnie.
Szkło powoduje, że powietrze wewnątrz ciągnika rolniczego bardzo szybko ulega nagrzewaniu. Natomiast dodatkowym problemem jest to, że nadmiernego gorąca nie ma gdzie odprowadzać, gdyż otworzenie drzwi mogłoby spowodować duże zapylenie wewnątrz kabiny. Tym samym klimatyzacja jest doskonałym rozwiązaniem, aby temperatura powietrza wewnątrz ciągnika była komfortowa, a jednocześnie, aby nie doszło do zapylenia oraz zabrudzenia wnętrza kabiny pyłem.

Klimatyzacja pozwala uzyskać komfort termiczny, przez co jakość i wydajność pracy znacznie wzrasta, co jest niezwykle ważne, zwłaszcza w okresie tak ważnym jak żniwa. Klimatyzacja wymaga jednak regularnych zabiegów konserwacyjnych, aby mogła być sprawna i służyć niezawodnie jak najdłużej. Wówczas z pewnością praca w ciągniku rolniczym stanie się dużą przyjemnością dla każdego operatora.
Wróć do spisu treści