Historia firmy New Holland - Jaki ciągnik

Przejdź do treści

Historia firmy New Holland

Producenci
New Holland Agriculture, siedziba Turyn, Włochy.
Spółka należy do grupy CNH Industrial NV.

Obecnie New Holland produkuje:
ciągniki: ogrodnicze, lekkie, średnie, ciężkie
ciągniki komunalne,
ładowacze czołowe,
kombajny zbożowe,
kombajny do zbioru zielonek
Prasy do słomy

Stuletnia historia
1895
Abe Zimmerman otworzył zakład naprawy maszyn w miejscowości New Holland w amerykańskim stanie Pensylwania, od której pochodzi nazwa naszej marki. Później rozpoczął on produkcję maszyn rolniczych na potrzeby rolników z okolicy.
1906
Leon Claeys, belgijski mechanik, rozpoczął prace nad konstrukcją maszyn żniwnych i otworzył swoją fabrykę w belgijskiej miejscowości Zedelgem, w której obecnie znajduje się nasz zakład produkcyjny.
1907
Ford przedstawił prototyp pierwszego produkowanego seryjnie ciągnika napędzanego silnikiem spalinowym, który został określony jako "automobilowy pług". W roku 1917 ciągnik nazwany Fordson Model F produkowano w nowej firmie - Henry Ford & Son Company.
1918
Fiat wprowadził na rynek ciągnik 702, którego seryjna produkcja odbywała się fabryce w Turynie. Został on zwycięzcą międzynarodowych zawodów w orce we francuskim Senlis. Model 702 był pierwszym ciągnikiem rolniczym produkowanym na skalę masową.
1939
Ford wprowadził 3-punktowy zaczep w ciągnikach serii "N", które należą do najbardziej popularnych rodzin ciągników w historii.
1947
Firma zmieniła swoją nazwę na Sperry New Holland i zrewolucjonizowała technologię żniwną.
1950
Pod koniec lat 50' wielki sukces międzynarodowy odniosły dwa nowe modele ciągników Fiata - 18 “La Piccola” i 411.
1952
Firma Claeyes wprowadziła na rynek pierwsze w Europie samobieżne kombajny serii MZ.
1964
Sperry New Holland nabyła większościowe udziały w firmie Claeys.
1973
Fiat wprowadził na rynek ciągniki serii 640 “Nastro d’Oro”, która ustanowiła rekord sprzedaży ciągników. Do dziś cieszą się one dużą popularnością wśród klientów.
1974
Firma Sperry New Holland wprowadziła na rynek pierwszy na świecie kombajn dwurotorowy - przełomową technologię, która ciągle jest dominującą w branży.
1975
Firma Braud wprowadziła na rynek pierwszy kombajn do zbioru winogron - model 1020. Był udoskonaloną wersją modelu Braud 1014, najlepiej sprzedającego się kombajnu do zbioru winogron w historii, sprzedanego w ciągu 4 lat w ilości 2000 sztuk.
1986
Ford nabył firmę Sperry New Holland i tak powstał Ford New Holland Inc.
1991
Fiat, po wcześniejszym zakupieniu  firmy Braud, otrzymał 80 procentu udziałów w firmie Ford New Holland.
1994
Oficjalne przedstawienie marki New Holland na międzynarodowym kongresie Fiata.
1999
Fuzja Kapitałowa New Holland N.V. i Case Corporation powstaje CNH.
2001
New Holland wprowadził na rynek swój flagowy kombajn tradycyjny serii CX.
2006
Próba sił we Francji: napędzany czystym biopaliwem model TM 190 przepracował bez przerwy 500 godzin w ciągu 22 dni. New Holland staje się najprężniejszym producentem maszyn mogących pracować na czystym biopaliwie.
2007
Z linii produkcyjnych we włoskim Jesi zjeżdża półmilionowy egzemplarz ciągnika.
2008
Na rynek wprowadzono najnowszy model kombajnu rotorowego - CR9090 Elevation, który ustanawia nowy światowy rekord zapisany w Księdze Rekordów Guinness'a, zbierając podczas żniw 551,6 ton pszenicy w ciągu ośmiu godzin.
2009
Premiera ciągnika wodorowego NH²™ oraz projektu gospodarstwa niezależnego energetycznie, które to innowacje zdobyły złoty medal na targach SIMA w Paryżu.
2010
Maszyny New Holland o mocy od 130 do 540 kW spełniają wymogi norm emisji spalin Tier 4A, przedstawiono dokładny plan spełnienia wymogów normy Tier 4B w roku 2014 dzięki zastosowaniu pionierskiej technologii SCR FPT Industrial.
2011
Jubileusz 50-lecia produkcji innowacyjnych, niezawodnych sieczkarni samobieżnych uczczono w Zedelgem wprowadzeniem na rynek limitowanej serii sieczkarni FR9000. wprowadzając na rynek kosiarkę z kondycjonerem Haybine
2012
Gama kombajnów CR marki New Holland CR została wyróżniona tytułem "Maschine des Jahres 2012 - Maszyna Roku 2012" przez komitet składający się z dziennikarzy reprezentujących najbardziej prestiżowe europejskie czasopisma branżowe.
2013
Zasilany metanem model T6.140 jest wyposazony we wszystkie standardowe funkcje ciagnika, a czterocylindrowy, trzylitrowy silnik wyprodukowany przez FPT Industrial posiada maksymalna moc 135 KM, przy momencie obrotowym wynoszacym 620 Nm.

Firma New Holland Agriculture oddała do użytku 50-tysięczny model kombajnu z serii tradycyjnych kombajnów TC.
2014
W 2014 r. fabryka New Holland w Basildon obchodzi półwiecze nieprzerwanej działalności związanej z produkcją traktorów. Aby uczcić ten kamień milowy w historii firmy, fabryka rozpoczęła produkcję ekskluzywnej, jubileuszowej edycji ciągników T7.270 Auto Command i T6.160 Auto Command. Ponadto w ciągu całego roku odbędzie się szereg uroczystości związanych z rocznicą.
Obecnie
New Holland to światowy lider w zakresie produkcji i sprzedaży maszyn rolniczych, oferujący najszerszą gamę ciągników rolniczych i kombajnów, spełniających oczekiwania każdego rolnika i usługodawcy. Pionierskie rozwiązania i innowacyjne technologie, które zrewolucjonizowały rolnictwo w zakresie wydajności i produktywności czynią markę New Holland najczęściej nagradzaną marką w branży.

Źródło: New Holland Agriculture, 2015
Wróć do spisu treści