Historia firmy Steiger - Jaki ciągnik

Przejdź do treści

Historia firmy Steiger

Producenci
Steiger
Firma została zakupiona przez Case IH w roku 1986, obecnie istnieje jako marka ciągników gąsienicowych Case IH.
1958 Zimą na przełomie 1957 i 1958 roku, w swej stodole w Red Lake Falls w stanie Minnesota, John Steiger wraz synami Douglasem i Mauricem konstruują pierwszy traktor Steiger. Był im potrzebny traktor o większej mocy silnika niż w modelach dostępnych na rynku. Traktor o wadze ok. 6800 kg służy rodzinie Steiger na ich farmie przez 10 lat.

1982 Wprowadzony zostaje ciągnik Steiger Panther 2000. Jest to pierwszy model ciągnika wyposażony w 12-biegową przekładnię typu powershift, elektroniczne dźwignie sterowania, komfortową kabinę Deluxe oraz układ hydrauliczny z kompensacją przepływu (PFC).
1986 W związku z perturbacjami na rynku producentów rolnych firma Steiger Tractor Incorporated wnosi na podstawie amerykańskich przepisów (Chapter 11) o ochronę przed dłużnikami. Firma Tenneco Inc., spółka matka Case IH, nabywa firmę Steiger, produkującą wówczas na poziomie 25% jej mocy produkcyjnych.
1988 Firma Case IH produkuje pierwsze ciągniki serii 9100 Steiger w barwach czerwieni. Case IH kontynuuje produkcję ciągników Steiger w kolorze zielonym aż do roku 1989
1996 Na rynek zostaje wprowadzony ciągnik Steiger Quadtrac. Ten traktor wyposażony w silnik o mocy 360 KM posiada cztery odrębnie napędzane wózki gąsienicowe, które zapewniają lepszy kontakt z podłożem. Nowy model charakteryzuje mniejsze ubijanie podłoża, lepsza przyczepność oraz mniejszy poślizg.
1997 Zostaje wyprodukowany 40000 ciągnik marki Steiger.
1999 Case IH staje się częścią grupy CNH.
2005 Ciągnik Steiger Quadtrack STX500 ustanawia rekord świata w orce, orząc 792 akrów (321 hektarów) ziemi uprawnej w ciągu zaledwie 24 godzin.
ma, Puma CVX, Magnum oraz Steiger & Quadrac z technologią EfficientPower wyróżniających się niskim zużyciem paliwa i wyższą mocą.
2010 Premiera technologii Efficent Power EP (Wydajna Moc) zapewniającej niższe zużycie paliwa i wyższe osiągi dzięki wykorzystaniu układu Selektywnej Redukcji Katalitycznej (SCR-only) firmy FPT Industrial.
2011 Od pierwszego stycznia wchodzi w życie podział Grupy Fiata na Fiat S.p.A. i Fiat Industrial S.p.A. Nowa spółka Fiat Industrial S.p.A. obejmuje markę Case IH.
2013 Dzięki fuzji Fiat Industrial z CNH Global, Case IH staje się marką wchodzącą w skład CNH Industrial N.V. Akcje CNH Industrial N.V. notowane są na giełdzie papierów wartościowych w Nowym Jorku (NYSE: CNHI) i na Mercato Telematico Azionario we Włoszech (MI: CNHI).Źródło: Case IH Polska, 2015
Wróć do spisu treści