Części do ciągnika - oryginalne czy zamienniki - Jaki ciągnik

Przejdź do treści

Części do ciągnika - oryginalne czy zamienniki

Artykuły > Maszyny rolnicze
Nawet najlepsze, najwyższej klasy maszyny rolnicze ulegają zepsuciu, a także zużyciu, przez co konieczna jest ich naprawa. Czasem drobne usterki są stosunkowo proste i niedrogie w naprawie, jednak, kiedy mamy do czynienia z dużym uszkodzeniem ciągnika rolniczego, wówczas koszty jego naprawy mogą osiągnąć bardzo wysokie koszty, nawet kilka do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Tak wysokie kwoty napraw to oczywiście cena części użytych do wymiany, a także koszty związane z robocizną. Skomplikowane usterki najczęściej naprawiane są nie u rolników, a w specjalistycznych zakładach mechanicznych, czyli w serwisach ciągników i maszyn rolniczych. Jakość wykonywanych tam usług jest zazwyczaj na bardzo wysokim poziomie, jednak ich cena jest również bardzo wysoka, przez co wiele osób decyduje się na naprawę na własną rękę.
Ceny części do ciągników rolniczych różnią się od siebie i to znacząco, przede wszystkim istotne jest od jakiego producenta lub dealera pochodzą. Ponadto istotne jest również czy zdecydujemy się na części oryginalne czy też na ich zamienniki. Pierwsza i często najistotniejszą kwestią jest ich cena oraz to jak wiele środków finansowych jesteśmy w stanie przeznaczyć na daną naprawę.

Części zamienne są znacznie tańsze aniżeli oryginalne. Jednak ich jakość jest także znacznie niższa. Tym samym tańsze zamienniki zazwyczaj zużywają się znacznie szybciej, a tym samym mogą w krótkim czasie doprowadzić do kolejnej awarii ciągnika rolniczego.

Części oryginalne z pewnością będą służyć dłużej, gdyż charakteryzują się one znacznie wyższą wytrzymałością oraz trwałością. Wysoka cena odstrasza jednak wielu potencjalnych klientów, zwłaszcza w przypadku części zamiennych, które nie muszą być najwyższej jakości, gdyż odgrywają drugorzędną rolę w danym układzie mechanicznym. Części oryginalne mogą uchronić nas jednak przed kolejnymi usterkami oraz nagłymi awariami. Istotną kwestią jest także to jak szybko możemy otrzymać dane części i czy są one dostępne od zaraz czy trzeba na nie czekać.
Wróć do spisu treści